Program galerije RRRudolf

Progam galerije RRRudolf v letu 2009

17. december 2009 - Otvoritev razstave likovnih del s kolonije v Retzhofu. V razstavo bo uvedla z igranjem na posode Vesna Rečnik Šiško. O organizaciji likovne kolonije sta spregovorili njena iniciatorja Ana-Marija Pušnik, mentorica Jelka Jelisava Leskovar, razstavo pa je odprl Marjan Pungartnik Razstavljajo: Jelka Jelisava Leskovar, Zlatka Albreht, Maribor, Nada Ivančič, Ptuj, Marija Jakolič, Ptuj, Majda Krajnc, Maribor, Maria Lipp Haring, Tillmitsch, Avstrija, Milena Mavsar, Maribor, Matilda Potočan, Maribor, Ana-Marija Pušnik, Maribor, Rozina Šebetič, Ptuj, Marjana Tkalčec, Ptuj in Olga Zorenč, Maribor.

30. november 2009 - Razstava Katje Kozjek Varl z naslovom »Sanjam barve in linije«. Pesmi je brala Danica Gregorčič, o razstavi je spregovoril Marjan Pungartnik, odprl pa jo je predsednik Zveze kulturnih društev Maribor mag. Franci Pivec.

3. november 2009 - Razstava likovnih del Bojana Fekonje »PODOBE, PODOBE«. O delij je spregovoril Marjan Pungartnik, razstavo pa je odprl častni član ZKD Maribor Janez Karlin.

13. oktober 2009 - Razstava Jelke Jelisava Leskovar: POGRNEM POKRAJINO PRED SEB OJ.

2. junij 2009 - Razstava Doine in Gustava Glinka (Reşiţa, Romunija) Najprej je pozdravil navzoče Marjan Pungartnik, za njim pa Veronika Haring, predsednica Kulturnega društva nemško govorečih žena Mostovi iz Maribora. O avtorjih je spregovoril Ervin Joseph Ţigla, predsednik društva Deutsche Vortragsreihe Reschitza. Za glasbene vložke je poskrbel mladi romunski violinist George Gassenheimer. Pesmi je brala Edith Guip Cobilanschi (Temišvar, Romunija). Razstavo je odprl častni član Zveze kulturnih društev Maribor Janez Karlin.

8. maj 2009 - Razstava Eduarda »Shugle« Hoisa (Gradec, Avstrija) z naslovom »Usnjeni objekti / Lederobjekte«. Ob otvoritvi je bral pesmi Curt Schnecker (Gradec), o razstavi in umetniku je spregovoril Marjan Pungartnik, ki je razstavo tudi odprl.

23. april 2009 - Otvoritev razstave Maje Vauda in Nikola Pilipović (Beograd): MANIK RAW. V odsotnosti avtorjev in je prebral besedilo kustosa Maria Berdiča in potem tudi odprl razstavo Marjan Pungartnik. Pesmi je bral Željko Perović.